cselearning

News

Ako vylepšiť kybernetickú bezpečnosť Vašej spoločnosti a eliminovať riziká

13 september 2021

Phishing, malware, ransomware, krádeže identity, narušenie dát. Kyberútoky hrozia čoraz častejšie. Útočníci plánujú cielené útoky a ich metódy sú čím ďalej sofistikovanejšie. Veľa organizácií nemá jasný prehľad o svojej bezpečnosti. Pritom priemerná cena straty dát je podľa štúdie IBM z roku 2021 vyčíslená na 4,24 miliónov dolárov, a to nie je práve najmenej.

Medzi najväčšie riziká z hľadiska kyberbezpečnosti stále patria vlastní zamestnanci. Sú často vystavení rôznym útokom a praktikám sociálneho inžinierstva. V dnešnej digitálnej dobe plnej hrozieb preto organizácie majú zodpovednosť za to, aby si všetci ich zamestnanci boli vedomí kybernetických rizík a vedeli, ako ich rozpoznať, správne na ne reagovať a nahlasovať ich.

Existuje rada noriem, ktoré sa venujú problematike kyberbezpečnosti. Povedomá by Vám mohla byť norma ISO / IEC 27001 či TISAX pre automobilový priemysel. Tie sa však priamo nezameriavajú na priebežné zvyšovanie povedomia zamestnancov o kyberbezpečnosti. Práve to je navyše jednou z požiadaviek ISO 27001, ale hlavne kľúčom k ochrane Vašich dát, systémov, a nakoniec aj Vášho podnikania pred prerušením prevádzky a priamymi alebo nepriamymi finančnými stratami.

Najvhodnejšie je preto zvoliť a nastaviť vzdelávací program, ktorý bude priebežne zvyšovať povedomie o kyberbezpečnosti Vašich zamestnancov, informovať ich o hrozbách a udržiavať ich bdelosť. Pre tento účel je ideálna forma e-learningu, ktorá by mala ponúkať možnosť prispôsobiť lekcie, simulácie a obsah na mieru tým najrizikovejším skupinám užívateľov a podávať detailné informácie o tom, ako si vedú.

BUREAU VERITAS Vám ponúka moderný e-learning poskytovaný cez užívateľsky prívetivú platformu, ktorý sa zameriava na aktuálne témy kyberbezpečnosti formou microlearningu. Platforma pre Vašich zamestnancov dokáže odporučiť konkrétne moduly, postupy a jej administrátor prehľadne vidí všetky dáta o školení.

K dispozícii je tlačidlo pre hlásenie phishingu, simulácie útokov, ktoré sa dajú automatizovane odosielať všetkým alebo vybraným zamestnancom s možnosťou priebežného sledovania ich stavu. Alebo aj dashboard s reportami podávajúci informácie o tom, ktorí z Vašich zamestnancov či oddelenia predstavujú najväčšie riziko. Ak sa chcete dozvedieť viac, stačí kliknúť TU.

Či už s nami alebo bez nás, vždy sa snažte dbať na zvyšovanie povedomia o kybernetickej bezpečnosti svojich zamestnancov. Ak ste nepočuli 2. diel BV Talks, vypočujte si ho, odhaľte zákulisie kyberútokov a príďte na to, ktoré hrozby sú aktuálne, a ako sa chrániť: