Stiahnite si zadarmo súhrn informácií o včerajšom prijatí CSRD smernice

Newsroom / News

CSRD smernica: Úvod do ESG a príručka o CSRD na stiahnutie zadarmo

nov. 11 2022

CSRD, NFRD, ESG, ESG reporting, report o udržateľnosti, nefinančný reporting, CSR. Dnes často skloňované pojmy súvisiace s legislatívou, ktorá v Slovenskej republike zasiahne približne 924 firiem a bezmála ďalších 50 000 v EÚ.

10. 11. 2022 oficiálne došlo k prijatiu CSRD smernice o nefinančnom (ESG) reportingu, podľa ktorej budete priamo alebo nepriamo vykazovať z viac ako 82 metrík a 1154 dátových bodov a 28. 11. 2022 Európska rada CSRD smernicu schválila s konečnou platnosťou.

Zostáva teda len cca 395 dní (od 1. 12. 2022) než CSRD ovplyvní vašu spoločnosť. Je len na vás, či z toho pre váš biznis urobíte príležitosť alebo slabinu, kvôli ktorej stratíte potenciálnych zákazníkov, investorov, partnerov a ktorú vaša konkurencia využije na získanie lepšej pozície na trhu.

Chcete u zákazníkov a finančných partnerov vybudovať povesť zodpovednej firmy, uľahčiť životnému prostrediu, nebáť sa nákladov spojených s nechaním všetkého na poslednú chvíľu, prilákať kapitál a otvoriť si dvere k novým príležitostiam? Práve pre vás sme pripravili stručný rozhovor, ktorý vás v rýchlosti uvedie do témy ESG.

Nezabudnite si nižšie zadarmo stiahnuť tiež CSRD príručku obsahujúcu cenné informácie, ktoré by nemali uniknúť žiadnej firme spadajúcej priamo či nepriamo pod reportovaciu povinnosť podľa CSRD smernice.

Obsah CSRD príručky:

  1. Predstavenie CSRD.
  2. Kľúčové poznatky o aspektoch CSRD (čo, prečo, novinky, rozšírenie pôsobnosti).
  3. Najzásadnejšie informácie o CSRD smernici – dvojaká materialita, digitálne označovanie, porovnanie NFRD vs CSRD, povinná verifikácia.
  4. Zoznam prierezových EÚ štandardov ESRS 1, ESRS 2 pre vykazovanie udržateľnosti.
  5. Štyri kroky k príprave na implementáciu CSRD smernice.

Ak zlyháte v príprave, pripravujete sa na zlyhanie. Formulár vyplníte za necelú minútu a za chvíľu v e-maile máte informácie, ktoré vám v príprave na ESG a CSRD pomôžu.